4 beğenilme 0 beğenilmeme
225 gösterim

xampp indir

XAMPP, esas olarak Apache HTTP sunucusu, MySQL veritabanı dağıtımı olup, PHP ve PERL programlama dilleri ile yazılmış çapraz platform web sunucusu çözümü ve ücretsiz, açık kaynaklı yığın paketidir.

Oldukça popüler olan bir PHP geliştirme ortamı yazılımıdır. Windows, Mac OS X ve Linux için uygun paketleri bulunmaktadır. XAMPP kelimesi bir kısaltmadır ve Xçapraz platformları ifade eder.

 A harfi Apache HTTP Sunucusunu, M harfi MySQL'u, P harfi PHP'yi ve sondaki diğer P harfi ise PERL'i ifade etmektedir.

XAMPP, bilgisayara kurduğu Apache, MySQL, PHP ve Perl'in son sürümlerini sürekli olarak günceller ve kendi yönetim panelinin ve kurulumunun da gerektirdiği değişiklileri yapar.

XAMPP bunlara ek olarak OpenSSL ve phpMyAdmin'de dahil olmak üzere bazı modüller ile birlikte hazır olarak gelir. 

Kullanımı : 

XAMPP, web tasarımcı ve programcılarının internet erişimi olmayan bilgisayarlarında veya test amaçlı olarak hazırladıkları çalışmalarını denemeleri, test etmeleri, geliştirmeleri için hazırlanmış bir araçtır. Bu deneme, test ve geliştirmelerin olabildiğince kolay bir hale getirilmesi için, bazı önemli güvenlik özellikleri devre dışı bırakılmıştır. Ayrıca yapılacak bazı ekleme, düzenleme ve ayarlamalar ile neredeyse tüm localhost sunucuları, bir web server olarak da kullanılabilir. Araçların parola koruma özelliği bulunmaktadır ve önemli eklentiler için parola belirlenebilir. XAMPP ayrıca MySQL ve SQLite veritabanlarını işlemek ve oluşturmak için gerekli desteği sağlar.

XAMPP kurulumunun ardından, localhosta uzaktaki bir ana bilgisayara bağlanır gibi bir FTP işlemcisi ile bağlanılabilir. XAMPP ile Joomla, MediaWiki veya Wordpress gibi CMS'ler test amaçlı olarak kullanılabilir. Tema yapımı gibi konularda, web tasarımcı ve programcılarına kolaylık sağlar.

XAMPP, GNU Genel Kamu Lisansı altında kopyalanması serbest olan bir yazılımdır. Fakat GPL lisansı altında dağıtılmaktadır. Ticari kullanımı serbest olmasına karşın, içerdiği yazılımların lisanslarının da bu kapsamda kontrol edilmesi gerekmektedir. Varsayılan FTP kullanıcı adı "newuser" ve şifresi ise "wampp" dır. MySQL için varsayılan kullanıcı ise çeşitli Linux dağıtımlarında olduğu gibi "root" tur.

————————————————————-

Boyut: 139-mb   
Sıkıştırma: Rar / Şifresiz

————————————————————–

indir

28 Haziran 2017 Program İndir kategorisinde serhat.öcal Uzman Coder (13,370 puan) paylaştı | 225 gösterim

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

uzmancoder.com'a Hoşgeldiniz. Sitemiz 24.06.2017 tarihinde kurulan bir soru-cevap platformudur.

Siz de aklınıza takılan soruları sorabilir veya diğer sorulara cevaplar yazabilirsiniz.

BU AY EN AKTİF ÜYELER

  100 soru

  85 cevap

  26 yorum

  351 üye

  ×

  Bizi Takip Edin!

  Bumerang - Yazarkafe

  comodo ssl
  100 soru
  85 cevap
  26 yorum
  351 üye